Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Yayoi Kusama – japoński motyl w kropki

0

Japończycy nazywali ją "rozwiązłą królową hipisów", prezydentowi Nixonowi proponowała seks za wycofanie wojska z Wietnamu, na festiwalach ciał malowała kropki na setkach nagich ludzi. Kropkomania 87-letniej Japonki opanowała świat pop-artu. Prace Yayoi Kusamy kosztują miliony dolarów, a ona sama uważana jest za najlepiej sprzedającą się artystkę na świecie.

0

Są kolorowe i robią niesamowite wrażenie! Najciekawsze murale namalowano w Polsce

0

Upiększają miejską przestrzeń, dodają koloru i sprawiają, że nawet zwyczajny blok może wyglądać jak dzieło sztuki. I to ogromne dzieło sztuki. Wielkoformatowe murale to te, które robią największe wrażenie. Niektóre są niesamowitymi, pojedynczymi obrazami w miejskiej szarzyźnie, inne tworzą całe galerie. Tak jest na przykład w Łodzi, gdzie działa fundacja Urban Forms. Od 2009 roku dzięki jej staraniom pomalowano kilkadziesiąt fasad. Jeżeli jesteście fanami tego rodzaju sztuki ulicznej, możecie nawet wybrać się na wycieczkę śladami łódzkiego street artu. Takie wypady i warsztaty organizuje fundacja. A jest co oglądać!

Shutterstock.com
Są kolorowe i robią niesamowite wrażenie! Najciekawsze murale namalowano w Polsce
CZYTAJ DALEJ

Najważniejsze płyty wszech czasów

0

Czym byłaby współczesna muzyka bez artystów i ich wybitnych płyt, które wyprzedziły swoje czasy i udowodniły, że jeszcze nie wszystko zostało zagrane, a popkultura wciąż potrafi zaskoczyć? Poniżej zestawienie płyt, które każdy, bez wyjątku, powinien znać.

CZYTAJ DALEJ