Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Wiosna w kinach. Kilka propozycji na kapryśną pogodę i ogólny głód filmowych wrażeń

0

Przyszła wiosna. Choć do pełni jeszcze jej daleko, każdy z pewnością już odczuł ją na własnej skórze choć raz. Przyroda budzi się do życia, a my odkurzymy rowery, rolki, buty do biegania, planujemy dłuższe spacery i chadzamy w miejsca, gdzie styrane elektroniką oczy odpoczywają przy zieleniących się coraz śmielej krajobrazach. Czy w tym natłoku od miesięcy niedostępnych możliwości spędzania wolnego czasu znajdzie się dobra chwila na wizytę w kinie? Dystrybutorzy z pewnością nie liczą na kolejki pod biletowymi kasami, ale wiedzą, że pogoda bywa kapryśna i prędzej czy później nadarzy się dobra okazja, by widzowie powrócili przed duże ekrany. Głośnych i ciekawszych premier będzie więc nieco mniej, ale możecie być pewni, że kuszących propozycji nie zabraknie. Oto pięć filmów z potencjałem wystarczającym, by rzucić wyzwanie wiośnie, które ukażą się w Polsce między końcem marca a czerwcem 2017. Ja czekam. A Wy?

0

Ekocelebryci wykorzystują swoją popularność, by uczyć nas ekologii. A może to już ekoterror?

0

Na zakupy chodzicie z własną „reklamówką”, a jeszcze lepiej z bawełnianą torbą? Oszczędzacie wodę? Nie jadacie mięsa? Staracie się żyć ekologicznie? Gwiazdy w swoich pomysłach na bycie eko idą znacznie dalej - Natalie Portman kilka lat temu wypuściła na rynek kolekcję wegańskich butów, z kolei Naomi Watts nosi i zachwala organiczne swetry. A co robią polscy celebryci?

Shutterstock.com
Ekocelebryci wykorzystują swoją popularność, by uczyć nas ekologii. A może to już ekoterror?
CZYTAJ DALEJ

Są kolorowe i robią niesamowite wrażenie! Najciekawsze murale namalowano w Polsce

1

Upiększają miejską przestrzeń, dodają koloru i sprawiają, że nawet zwyczajny blok może wyglądać jak dzieło sztuki. I to ogromne dzieło sztuki. Wielkoformatowe murale to te, które robią największe wrażenie. Niektóre są niesamowitymi, pojedynczymi obrazami w miejskiej szarzyźnie, inne tworzą całe galerie. Tak jest na przykład w Łodzi, gdzie działa fundacja Urban Forms. Od 2009 roku dzięki jej staraniom pomalowano kilkadziesiąt fasad. Jeżeli jesteście fanami tego rodzaju sztuki ulicznej, możecie nawet wybrać się na wycieczkę śladami łódzkiego street artu. Takie wypady i warsztaty organizuje fundacja. A jest co oglądać!

Shutterstock.com
Są kolorowe i robią niesamowite wrażenie! Najciekawsze murale namalowano w Polsce
CZYTAJ DALEJ