Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

8 gwiazd o polskich korzeniach

0

Wśród zagranicznych gwiazd nie brakuje takich, których dziadkowie lub pradziadkowie pochodzili znad Wisły. Są i tacy, których rodzice, a nawet oni sami urodzili się w naszej ojczyźnie. Ci ostatni zwykle deklarują więź z Polską, niektórzy potrafią mówić w naszym języku, odwiedzają nasz kraj, bywa, że współpracują z rodzimymi twórcami filmowymi. Choć dla większości świata są obywatelami różnych krajów, lubimy ich uważać za "naszych". Kto należy do tej wielkiej polskiej rodziny?

0

Światowa kolebka globalizacji

0

Pustynie Półwyspu Arabskiego są głównym siedliskiem najbardziej aromatycznych roślin na świecie. Spiekota i susza wyjaławiające te ziemie sprzyjały ich ewolucji. Roślinność pustynna „kompensowała” brak wydajności intensywnością smaku, zapachu i mityczną potęgą działania, którą to łatkę dorabiali im później sprytni sprzedawcy. Liście wielu gatunków wydzielają olejki eteryczne, zapewniające ochronę przed upałem, suszą i roślinożercami.

unsplash.com
Światowa kolebka globalizacji
CZYTAJ DALEJ

Myślisz, że komiks to głupie opowieści dla dzieci? Te tytuły udowodnią, że się mylisz

0

Zabawne obrazki dla maluchów – takie wyobrażenie o komiksie ma większość z nas. Tymczasem historie rysunkowe mają znacznie więcej do zaoferowania. Nie tylko uniwersalny humor, ale też grafikę, która nierzadko jest prawdziwym dziełem sztuki, a przy tym daleko im do infantylności. Przekonaj się sam.

culture.pl
Myślisz, że komiks to głupie opowieści dla dzieci? Te tytuły udowodnią, że się mylisz
CZYTAJ DALEJ