Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Te piosenki zabiorą cię w Kosmos!

0

Kosmos fascynuje człowieka od wieków. I chociaż od pierwszych rozważań starożytnych Greków ludzkość przeszła do realnych kosmicznych podbojów, wszechświat nadal inspiruje artystów wszelkich kultur. Od lat z poetyki Kosmosu czerpie kultura najbarwniejsza – popkultura, dla której to, co ponad naszymi głowami, jest punktem wyjścia do tworzenia obrazów i dźwięków towarzyszących nam na co dzień.

0

6 programów, 10 kuchni. Za kulisami popularnych programów kulinarnych

1

Programy o gotowaniu cieszą się sporą popularnością. Poszczególne odcinki "Master Chefa” odnotowały oglądalność na poziomie od nieco ponad 2 do prawie 5 milionów widzów. Polacy chętnie oglądają "gotowanie na ekranie”, a część telewidzów na pewno później samodzielnie odwzorowuje zaprezentowane przepisy. W jakich wnętrzach kręcone są programy o gotowaniu, telewizyjne zmagania kucharzy-amatorów, a także kulinarne porady w telewizjach śniadaniowych? Zobaczcie!

Shutterstock.com
6 programów, 10 kuchni. Za kulisami popularnych programów kulinarnych
CZYTAJ DALEJ

Górale: nieobliczalni i dumni

0

Góral miłuje "ślebodę", dobrze nakarmi i gościowi zawsze uchyli kapelusza z piórkiem. Taki wizerunek mieszkańców Podhala znamy od lat. Nic dziwnego – tylko tam znajdziemy gwarę, która śmieszy i zachwyca ceprów, wyjątkową muzykę, taniec i stroje, którymi szczycimy się na całym świecie. Co takiego jest w tym regionie, że jeździmy tam chętnie, choć wyprawa zwykle okupiona jest staniem w korkach, kolejką do kolejki na Kasprowy Wierch i tłokiem na Krupówkach?

Shutterstock.com
Górale: nieobliczalni i dumni
CZYTAJ DALEJ