Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Reżyser i ukochany aktor. Ci artyści lubią ze sobą współpracować

0

Reżyserzy to często ludzie trudni, skupieni na sobie, despotyczni i introwertyczni. Bywa, że współpraca z nimi to dla aktora ciężki kawałek chleba, o czym wiedzą m.in. ich muzy. Twórcy ich potrzebują i choć większość z nich regularnie je zmienia, trafiają się duety, które potrafią ze sobą współpracować latami i tworzyć niezapomniane filmy. Poniższe zestawienie tylko to potwierdza.

0

Bardziej polscy czy niemieccy? Kulturowe i kulinarne tradycje Ślązaków

2

W zasięgu kultury i polityki niemieckiej znajdowali się kilkaset lat – przynajmniej od XIII wieku. Polska jednak również miała na nich bardzo duży wpływ, przede wszystkim poprzez Kościół. Podporządkowana metropolii gnieźnieńskiej diecezja wrocławska, obejmująca teren całej prowincji, dopiero w 1821 r. zyskała niezależność od Prymasa Polski. Wierni katolicyzmowi Ślązacy czuli, skąd ich ród.

Shutterstock.com
Bardziej polscy czy niemieccy? Kulturowe i kulinarne tradycje Ślązaków
CZYTAJ DALEJ

Otwórz się na „dziwną” literaturę

0

Spójrzmy w smutne oczy prawdy: literatura fantastyczna zazwyczaj jest po prostu nudna. Muskularni faceci z wielkimi mieczami, piękne półnagie kobiety, epickie kosmiczne bitwy, podróże w czasie, elfy, krasnoludy, obcy - wszystko to zostało przetrawione przez popkulturę na milion sposobów. Nie jest jednak tak, że gatunek nie proponuje już nic nowego. Wystarczy poszukać nieco głębiej, wśród ambitniejszych autorów. A kiedy już otworzycie się na ambitną fantastykę, gwarantujemy, nie będziecie mogli uwierzyć, że kiedyś żyliście bez niej.

CZYTAJ DALEJ