Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Otwórz się na „dziwną” literaturę

0

Spójrzmy w smutne oczy prawdy: literatura fantastyczna zazwyczaj jest po prostu nudna. Muskularni faceci z wielkimi mieczami, piękne półnagie kobiety, epickie kosmiczne bitwy, podróże w czasie, elfy, krasnoludy, obcy - wszystko to zostało przetrawione przez popkulturę na milion sposobów. Nie jest jednak tak, że gatunek nie proponuje już nic nowego. Wystarczy poszukać nieco głębiej, wśród ambitniejszych autorów. A kiedy już otworzycie się na ambitną fantastykę, gwarantujemy, nie będziecie mogli uwierzyć, że kiedyś żyliście bez niej.

0

David Simon - najmądrzejszy facet w telewizji

0

„W życiu możesz opowiedzieć ograniczoną liczbę historii. Później umierasz” - mówi David Simon, jeden z najważniejszych ludzi współczesnej telewizji, a przy okazji człowiek niemal zupełnie nieznany szerszej publiczności. Twórca niepopularnych seriali, których często nie kojarzą nawet znawcy telewizji. A powinni. Bo produkcje Simona to arcydzieła udowadniające, że seriale mogą dziś nie tylko rywalizować z Hollywood, ale też tłumaczyć ludziom świat.

Kadr z filmu „Kto się odważy”
David Simon - najmądrzejszy facet w telewizji
CZYTAJ DALEJ

8 gwiazd o polskich korzeniach

0

Wśród zagranicznych gwiazd nie brakuje takich, których dziadkowie lub pradziadkowie pochodzili znad Wisły. Są i tacy, których rodzice, a nawet oni sami urodzili się w naszej ojczyźnie. Ci ostatni zwykle deklarują więź z Polską, niektórzy potrafią mówić w naszym języku, odwiedzają nasz kraj, bywa, że współpracują z rodzimymi twórcami filmowymi. Choć dla większości świata są obywatelami różnych krajów, lubimy ich uważać za "naszych". Kto należy do tej wielkiej polskiej rodziny?

CZYTAJ DALEJ