Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Najsłynniejsze ikony telewizji. O kobietach, które zmieniły media

0

Telewizja zrewolucjonizowała oblicze mediów na całym świecie i w drugiej połowie XIX wieku, tak jak współcześnie internet, była głównym i wiarygodnym źródłem informacji oraz wyznacznikiem trendów, a stacje telewizyjne urosły do rangi ośrodków, które mają wpływ na losy milionów ludzi. Tym większe znaczenie ma fakt, że bardzo często telewizją rządziły kobiety i to one mówiły, co jest naprawdę ważne.

0

Bardziej polscy czy niemieccy? Kulturowe i kulinarne tradycje Ślązaków

2

W zasięgu kultury i polityki niemieckiej znajdowali się kilkaset lat – przynajmniej od XIII wieku. Polska jednak również miała na nich bardzo duży wpływ, przede wszystkim poprzez Kościół. Podporządkowana metropolii gnieźnieńskiej diecezja wrocławska, obejmująca teren całej prowincji, dopiero w 1821 r. zyskała niezależność od Prymasa Polski. Wierni katolicyzmowi Ślązacy czuli, skąd ich ród.

Shutterstock.com
Bardziej polscy czy niemieccy? Kulturowe i kulinarne tradycje Ślązaków
CZYTAJ DALEJ

Ostrzeżenie z przyszłości. Kino w służbie ekologii

0

Science fiction to nie tylko "Gwiezdne wojny", podróże w czasie i cyborg o fizjonomii austriackiego kulturysty. W filmach spod znaku fantastyki naukowej jak w zwierciadle od zarania kina odbijały się zbiorowe lęki, fobie i obawy. Również te związane z przyszłością naszej planety.

CZYTAJ DALEJ