Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Najlepsze filmy o tańcu. Musisz je obejrzeć!

0

Gdy pada hasło "film o tańcu”, widzicie Jennifer Grey czekającą na to, by uniosły ją silne ramiona Patricka Swayze’ego, Freda Astaire’a wirującego z Ginger Rogers, Chunninga Tatuma zakochującego się w swojej przyszłej żonie na planie "Step up”, skomplikowany układ z bollywoodzką obsadą, a może ostatnie sceny z "Grease”?

0

Najpiękniejsze biblioteki świata – zapierają dech w piersiach

4

Dziś biblioteka kojarzy się ze zwykłym, często osiedlowym budynkiem wypełnionym książkami. Kiedyś był to nie tylko "dom książki", ale miejsce wzniosłej sztuki i kultury, która przejawiała się także w architekturze. Poniżej zestawienie zapierających dech w piersiach bibliotek z całego świata. Odwiedzić powinni je także ci, którzy nie przepadają za czytaniem...

CZYTAJ DALEJ

Światowa kolebka globalizacji

0

Pustynie Półwyspu Arabskiego są głównym siedliskiem najbardziej aromatycznych roślin na świecie. Spiekota i susza wyjaławiające te ziemie sprzyjały ich ewolucji. Roślinność pustynna „kompensowała” brak wydajności intensywnością smaku, zapachu i mityczną potęgą działania, którą to łatkę dorabiali im później sprytni sprzedawcy. Liście wielu gatunków wydzielają olejki eteryczne, zapewniające ochronę przed upałem, suszą i roślinożercami.

unsplash.com
Światowa kolebka globalizacji
CZYTAJ DALEJ