Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Najbardziej ekologiczne państwa na świecie

0

Pewien angielski arystokrata pytany o to, co trzeba zrobić, by mieć tak piękny jak on trawnik przed zamkiem, odparł: "nic wielkiego, należy tylko posiać trawę, a następnie przycinać ją przez przynajmniej sto lat". Tę anegdotę zna prawie każdy. Nie wchodząc jednak w jej prawdziwość, trzeba przyznać, że coś na rzeczy jest, bo Wielka Brytania znajduje się na 12. miejscu w świecie w rankingu na najbardziej ekologiczne państwo.

0

Pracownia recyklingu szkła - ekologiczny biznes

0

- Moja pracownia to miejsce, w którym niepotrzebne szklane przedmioty otrzymują nowe życie - mówi Justyna Bieńkowska-Werbicka, założycielka "Pracowni artystycznej Tynka". Jej pomysł na biznes to pracownia recyklingu szkła, w której powstają m.in. naczynia ze zużytych, stopionych butelek. Po produkty Polki zgłaszają się klienci nawet z Australii. W ofercie są m.in. patery, misy, talerze, świeczniki, mydelniczki czy wizytowniki. Średnia cena produktów 20-100 zł.

Shutterstock.com
Pracownia recyklingu szkła - ekologiczny biznes
CZYTAJ DALEJ

Dom przyszłości staje się rzeczywistością

0

Czy możemy wyobrazić sobie dzisiaj życie bez automatycznej pralki czy odkurzacza? W żadnym wypadku! Zmywarka staje się już standardem w każdej nowej kuchni. A przecież jeszcze wcale nie tak dawno temu nasi rodzice i dziadkowie radzili sobie bez tych udogodnień. Co więcej, galopujący postęp technologii podsuwa nam coraz to nowsze rozwiązania, które sprawiają, że czujemy się bezpieczniej, jest nam wygodniej. I nagle mamy… inteligentny dom. Co oznacza "smart home", inteligentna lodówka i czy to naprawdę jest nam potrzebne? Opowiada nam o tym Ewa Mierzejewska, redaktor naczelna magazynu "Dom & Wnętrze", autorka bloga ewaiwnetrze.pl, stały ekspert w dziedzinie urządzania domów w "Dzień Dobry TVN", organizatorka Strefy Designu Ewa & Wnętrze na Targach Dom Inteligentny w latach 2016 i 2017.

Shutterstock.com
Dom przyszłości staje się rzeczywistością
CZYTAJ DALEJ