Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Hygge, czyli radosne aranżacje wnętrz prosto z Danii

0

Trudno uwierzyć, że w kraju, który nie narzeka na nadmiar słońca, kryje się tyle optymizmu. Skąd się on bierze? Pochodzi z ludzkich wnętrz – dosłownie i w przenośni. Zgodnie z filozofią hygge Duńczycy, których charakteryzuje ponadprzeciętna pogoda ducha, starają się bowiem odzwierciedlić ten fakt także w aranżacjach wnętrz swoich domów i mieszkań.

0

Wielofunkcyjne meble – rozwiązanie problemów małego mieszkania

0

Od dawna w łóżkach nie tylko śpimy, ale też pracujemy czy przechowujemy, a w szafach trzymamy nie tylko wieszaki pełne ubrań... Małe mieszkania wymuszają na nas kompresję rozmaitych funkcji. Stąd wyposażenie i wielofunkcyjne meble, które nie są bynajmniej fanaberią, lecz raczej odpowiedzią na nasze codzienne oczekiwania. Należą do nich zarówno rozwiązania niezwykle designerskie, jak i coraz bardziej ustandaryzowane.

W małym mieszkaniu, gdy każdy centymetr jest na wagę złota, najlepiej sprawdzają się meble wielofunkcyjne. Fot. VOX
Wielofunkcyjne meble – rozwiązanie problemów małego mieszkania
CZYTAJ DALEJ

Architekci wiedzą lepiej? Te triki z łatwością wykorzystasz we własnym domu!

0

Gdy otrzymujemy klucze do nowiutkiego, własnego mieszkania, snujemy fantazje na temat idealnej kuchni, perfekcyjnej łazienki i doskonałego salonu. Kiedy jednak przychodzi do realizacji planów, okazuje się, że rzeczywistość jest trudniejsza i bardziej zaskakująca od naszych wyobrażeń. Remont może być wyczerpującym i stresującym doświadczeniem, a zaplanowanie, co i gdzie ma się znajdować, a także z jakich materiałów zostać wykonane, spędza sen z powiek. Wybór jest przecież ogromny. W końcu sięgamy po pierwsze z brzegu płytki i decydujemy się na kuchenną zabudowę, która jest "całkiem całkiem".

Warto wykorzystać w domu stosowane przez architektów triki służące lepszemu zagospodarowaniu przestrzeni. Fot. PORTA, Resist
Architekci wiedzą lepiej? Te triki z łatwością wykorzystasz we własnym domu!
CZYTAJ DALEJ