Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Wielkie święto dialogu - Festiwal Łódź 4 Kultur

0

Niezwykły festiwal organizowany od 2002 roku nawiązuje do czterech kultur, które wywarły ogromny wpływ na rozwój Łodzi. Hasło tegorocznej edycji to "Alfabet dialogu". Kuratorami imprezy byli Teresa Latuszewska-Syrda, Przemysław Owczarek, Jakub Porcari i Marcin Tercjak. Festiwalowe wydarzenia odbywały się w różnych zakątkach miasta. Spotkania, gry miejskie, koncerty, warsztaty, spektakle oraz instalacje artystyczne to tylko część bogatej oferty programowej, która przyciągnęła tłumy mieszkańców miasta. Oto przegląd najciekawszych wydarzeń.

0

Wes Anderson: mistrz kolorów

0

Każdy reżyser ma swój znak rozpoznawczy. David Lynch zabiera widzów w mroczną podróż do zakamarków podświadomości pełnych niedomówień i sennych koszmarów, Quentin Tarantino serwuje krwawe kino z kultowymi dialogami, a Steven Spielberg pokazuje na ekranie uniwersalne historie z wielkimi aktorskimi kreacjami. Wes Anderson natomiast porusza się po świecie barw z tak mistrzowską, wręcz chirurgiczną precyzją, że palety kolorów znane z jego filmów stanowią dla wielu artystów i architektów inspirację podczas projektowania... wnętrz mieszkalnych.

Youtube.com
Wes Anderson: mistrz kolorów
CZYTAJ DALEJ

Reżyser Życia - Jak otworzyć się na ludzi? Eksperyment społeczny

0

Vloger Reżyser Życia szuka odpowiedzi na pytanie, jak otworzyć się na ludzi. Sprawdza też, czego boją się Polacy. Odpowiedzi znajdziecie w materiale wideo.

Youtube.com
Reżyser Życia - Jak otworzyć się na ludzi? Eksperyment społeczny
CZYTAJ DALEJ