Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Warzywnik – zdrowy pomysł na balkon

2

Nawet jeśli twój balkon ma 2, a nie 20 metrów kwadratowych, możesz wyhodować na nim swoje własne warzywa. Większość roślin dobrze znosi miejskie warunki, a za regularne podlewanie odwdzięczy się pięknymi plonami. Jeśli będziesz się trzymać kilku prostych zasad, uprawa na balkonie stanie się źródłem prawdziwej przyjemności.

Shutterstock.com
Warzywnik – zdrowy pomysł na balkon

Na początek trochę ogródkowej filozofii. O dobroczynnym wpływie zieleni powstały tomy mądrych ksiąg. Wiadomo na pewno, że bliska obecność roślin relaksuje, pomaga odreagować, zmienia mikroklimat, uspokaja oczy. Wszystkie te powody razem i każdy z osobna zasługują na to, by – jeśli tylko mamy balkon – stworzyć na nim zieloną oazę. W ostatnich latach przyszła wreszcie zdrowa moda – oprócz (albo zamiast) kwiatowych donic na balkonach pojawiły się donice, skrzynki i pudełka z warzywami.

Bez względu na to, czy w swoim warzywnym królestwie postawimy na wymagające uprawy, czy poprzestaniemy na pietruszce, szczypiorku i bazylii razem z nasturcją, ważna jest konsekwencja. Rośliny żyją – trzeba pamiętać o podlewaniu ich, w okresie wzrostu i na nasłonecznionym balkonie co 2-3 dni, w upalne dni nawet codziennie. Zanim podejmiemy decyzję o założeniu własnej hodowli, rozważmy, czy będziemy w stanie o nią zadbać. Nie ma bardziej smętnego widoku niż ususzone badyle w balkonowych doniczkach. Niestety - jest on dosyć częsty.

Źródło: -

0

Czy kobiety są bardziej otwarte niż mężczyźni?

0

W marcu 2017 r. 258 osób zdobyło się na odwagę i złożyło z nami swoją "Deklarację otwartości". Badanie zostało zrealizowane przez firmę NEUROHM metodą BIOCODE, która poza deklaracjami badanych sprawdza też emocjonalną pewność ich odpowiedzi. Wśród tych osób znalazło się 63 proc. kobiet i 37 proc. mężczyzn. Ponad 50 proc. grupy stanowiły osoby zamieszkujące miasta powyżej 200 tys. mieszkańców, a prawie 70 proc. miało wyższe wykształcenie. Badani udzielali odpowiedzi na pytania w czterech obszarach: otwartość na siebie, otwartość na najbliższych, otwartość na społeczeństwo oraz otwartość na design i technologię.

Materiały prasowe
Czy kobiety są bardziej otwarte niż mężczyźni?
CZYTAJ DALEJ

Nowalijki – smaczne i (nie)zdrowe?

0

Dorodne marchewki, kalarepki, pomidory i sałaty zapełniły nasze stragany, a ich ceny powoli przestają być kosmiczne. Cieszą oczy i trudno im się oprzeć, niestety nie są teraz tak zdrowe, jak chcielibyśmy. Kiedy doczekamy się naprawdę dobrych?

Shutterstock.com
Nowalijki – smaczne i (nie)zdrowe?
CZYTAJ DALEJ