Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Titanic może się schować. Te statki robią wrażenie!

0

Są większe niż Titanic, a do tego niezwykle bogato wyposażone. Zobacz najbardziej niesamowite statki wycieczkowe, które kuszą luksusem i przepychem oraz pięknymi wnętrzami.

Shutterstock.com
Titanic może się schować. Te statki robią wrażenie!

Venus

Luksusowy i futurystyczny jacht Steve’a Jobsa, którym on sam już nie popłynął. Chociaż założyciel Apple’a wiedział, że prawdopodobnie nie doczeka wodowania Venus, do końca pracował przy projekcie. Zmarł 5 października 2011 roku - Venus została ukończona 21 grudnia 2012 r.

Źródło: Instagram.com

Steve Jobs powiedział, że przy projektowaniu Venus inspirował się azjatyckim powiedzeniem: "pustka jest ważniejsza niż pełnia". Dlatego wnętrze jachtu to minimalistyczny styl i dużo przestrzeni. Tak jak wszystkie wynalazki Jobsa, również jego jacht nie mógł być taki jak inne. Z zewnątrz wyraża się to oryginalnym, nawet nieco topornym kształtem, który bardziej przypomina designerski apartament niż łódź. Natomiast wewnątrz rękę Jobsa widać zwłaszcza na mostku kapitańskim. Nie ma tutaj standardowych przyrządów ani nawet koła sterowego. Jest za to 6 komputerów Apple, które odpowiadają za kontrolę wszystkich systemów na Venus. Jacht ma 78 m długości, może pomieścić 12 gości w 6 luksusowych kabinach i 22 osoby załogi. Jego budowa kosztowała 120 mln dol.

Źródło: Instagram.com

Sailing Yacht A

Rosyjscy oligarchowie znani są ze swojej miłości do przepychu i luksusu. Równać się z nimi mogą tylko arabscy szejkowie. Jednak jeśli chodzi o najbardziej efektowne prywatne jachty, w czołówce ich posiadaczy znajduje się rosyjski miliarder Andrey Melnichenko. Zamówiony przez niego Sailing Yacht A jest jedynym swego rodzaju żaglowcem. Kosztujący ponad 350 mln dol. luksusowy jacht ma trzy maszty wykonane z włókna węglowego, z których najwyższy mierzy ponad 90 m. Na pewno przyciągnie wzrok w każdym porcie.

Źródło: Youtube.com

Na pokładzie znajduje się lądowisko dla helikopterów, garaż na 4 samochody, jak również dok dla motorówek, skuterów, a podobno nawet dla miniaturowej łodzi podwodnej. Wygląda na to, że do pełni luksusu na pokładzie Sailing Yacht A brakuje już tylko ogrodu z żywymi jednorożcami.

Źródło: Youtube.com

Aria Amazon

Ten statek nie jest typowym luksusowym wycieczkowcem. Zamiast po morzach i oceanach pływa po najdłuższej rzece świata – Amazonce. 45-metrowej długości jacht zapewnia swoim gościom prawdziwy luksus w nieprzyjaznym i dzikim świecie południowoamerykańskiej dżungli.

Źródło: Materiały prasowe

Zaprojektowana przez peruwiańskiego architekta Jordi Puig, Aria Amazon oferuje 16 76-metrowych pokojów, przestronną restaurację i salon oraz jaccuzi na otwartym powietrzu. Pasażerowie mogą podziwiać dziką naturę Amazonki przez ogromne okna. Aria jest w większości przeszklona, co zapewnia jej unikatowy wygląd, a pasażerom niezapomniane doznania.

Seven Seas Explorer

Przez wielu nazwany najbardziej luksusowym statkiem wycieczkowym w historii. I nie bez powodu. Jego pokład zdobią włoskie marmury, ręcznie robione, kryształowe żyrandole, obrazy Picassa i złote elementy. Ale to nie przepych i bogactwo wystroju świadczy o statusie Seven Seas, lecz obsługa i opieka, jaką otaczani są goście wycieczkowca.

Na jego pokładzie każdy poczuje się luksusowo chociażby dlatego, że nie będą czekać na niego dodatkowe koszty za korzystanie ze spa czy homara na kolację. Wszystko jest wliczone w cenę, więc od momentu wejścia na pokład można się zapomnieć i zanurzyć w luksusach.

Harmony of the Seas

To największy wycieczkowiec na świecie, jaki kiedykolwiek zbudowano. Długi na ponad 360 metrów - jest o prawie 100 m dłuższy od legendarnego Titanica. Dla porównania, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie ma 231 m wysokości. Na pokładzie Harmony of the Seas znajduje się 2747 pokojów - włącznie z apartamentami, w których zainstalowano 200-centymetrowe telewizory pełniące funkcję "wirtualnych balkonów".

Do dyspozycji gości oddano także spa, basen dla dzieci, park wodny ze zjeżdżalniami, 4 baseny pływackie i 10 jaccuzi, 2 symulatory surfingu, kasyno, esape room, 20 restauracji, lodowisko, teatr na 1400 widzów, 2 ścianki wspinaczkowe, boisko do koszykówki, pole do mini-golfa, linę zjazdową "tyrolkę", centrum handlowe, park oraz szerokopasmowy internet. Robi wrażenie.

0

Największe, najstarsze i zwijane. 7 niezwykłych mostów świata

0

Najwyższe, najdłuższe, najbardziej ruchliwe - te mosty to prawdziwi rekordziści. Zajmują najwyższe miejsca w światowych rankingach.

CZYTAJ DALEJ

Ćwicz w domu! 11 skutecznych urządzeń do ćwiczeń, w które warto zainwestować

1

Ruch to zdrowie! Gdy nie mamy czasu na siłownię ani chęci czy możliwości, by zażywać go na świeżym powietrzu, zadbajmy o sprzęt, dzięki któremu można ćwiczyć w domu. Niezależnie od tego, ile mamy miejsca i jaki budżet, zawsze uda się znaleźć urządzenie, które pomoże zadbać o zdrowie.

CZYTAJ DALEJ