Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Sprawdź swoją otwartość. QUIZ

0

Odpowiedz na pytania i dowiedz się, co się w tobie kryje. Czy jesteś skryty i zdystansowany, czy może zmiany to twój żywioł? Do dzieła!

Shutterstock.com
Sprawdź swoją otwartość. QUIZ

Polacy uważają się na ogół za otwartych na zmiany. Tak twierdzi około 80 proc. respondentów, którzy wzięli udział w badaniu przeprowadzonym w styczniu 2017 r. przez firmę badawczą NEUROHM. Co ważne, wynik ten nie jest podyktowany wyłącznie modą czy poczuciem, że tak właśnie wypada odpowiedzieć, ale jest potwierdzony przez emocje badanych. Pewność odpowiedzi była wysoka, zwłaszcza w przypadku ogólnych pytań dotyczących polskiej otwartości. Ze stwierdzeniem „jestem otwarty na nowe doświadczenia” zgodziło się 83 proc. ankietowanych, a emocjonalna pewność była wysoka. Podobnie wyglądały inne odpowiedzi: „chętnie odwiedzam nowe miejsca” (82 proc.), „korzystam z możliwości, które daje mi życie” (80 proc.) czy „jestem otwarty na nowe wyzwania” (78 proc.). Sprawdź, jak to wygląda u ciebie!

0

Rewolucja na talerzu

0

Wiosna wpływa nie tylko na to, co jemy, ale też na sposób podawania potraw. Coraz chętniej korzystamy ze sztuki dekorowania jedzenia na talerzu. Dziennikarka WP.TV Nikola Zbyszewska pokazuje niezwykłe triki, na widok których aż cieknie ślinka.

Shutterstock.com
Rewolucja na talerzu
CZYTAJ DALEJ

Polubić swojego sąsiada. W Gdańsku wiedzą, jak zacieśniać więzi

0

W dobie modnych zamkniętych osiedli, wysokich żywopłotów odgradzających nas od otoczenia oraz tego, że wszystko co nam potrzebne mamy w swoich czterech ścianach, więzi sąsiedzkie nieco osłabły. Gdańskie Dni Sąsiadów to wydarzenie, które ma odwrócić ten trend: integrować, animować małe społeczności, na nowo nas sobie przedstawić i sprawić, że będziemy się czuć w bloku, na ulicy, w dzielnicy miło i bezpiecznie. O Gdańskich Dniach Sąsiadów rozmawiamy z Anną Urbańczyk – koordynatorką projektu z ramienia Instytutu Kultury Miejskiej.

Chcesz dobrze żyć z sąsiadami? Zróbcie sobie wspólne święto!
Polubić swojego sąsiada. W Gdańsku wiedzą, jak zacieśniać więzi
CZYTAJ DALEJ