Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Robert Rumas i Porta dla festiwalu Łódź 4 Kultur

0

13 września na Starym Rynku w Łodzi odsłonięta została niezwykła instalacja artystyczna Roberta Rumasa. W jej powstanie zaangażowała się firma PORTA. - Artysta sięgnął głęboko do historii i specyfiki miasta - opowiada Teresa Latuszewska-Syrda z fundacji Urban Forms. - W instalacji wykorzystano m.in. fragmenty "Kwiatów polskich" Juliana Tuwima oraz 16 par żółtych drzwi, które przyciągają wzrok przechodniów.

0

Polski efekt Bilbao, czyli jak Bydgoszcz na nowo pokochała rzekę

0

Czym jest rzeka w mieście? Możemy potraktować ją jak intruza, który rozcina swoim nurtem żywą tkankę miejskiego organizmu. Możemy – jak w wielu polskich miastach – zabetonować ją, zakryć i schować pod ziemią. Ale możemy również uznać ją za przyjaciela i sprzymierzeńca. A jeśli ktoś zapyta „po co?”, niech odwiedzi Bydgoszcz, gdzie odpowiedź zobaczy na własne oczy.

Depositphotos
Polski efekt Bilbao, czyli jak Bydgoszcz na nowo pokochała rzekę
CZYTAJ DALEJ

Małe domy. Moda czy konieczność?

0

W porównaniu z domami sprzed dwóch dekad te, które buduje się obecnie, są mniejsze, ale bardziej nowoczesne. To rozwiązanie znacznie praktyczniejsze. Dziś nikt już nie daje wiary przekonaniu, że dobry dom ma być wygodny, czyli duży.

Shutterstock.com
Małe domy. Moda czy konieczność?
CZYTAJ DALEJ