Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Reżyser Życia - Jak otworzyć się na ludzi? Eksperyment społeczny

0

Vloger Reżyser Życia szuka odpowiedzi na pytanie, jak otworzyć się na ludzi. Sprawdza też, czego boją się Polacy. Odpowiedzi znajdziecie w materiale wideo.

0

Polska porcelana i ceramika w nowoczesnym wydaniu

2

Przed laty triumfy święciły słynne wyroby Fabryki Fajansu z Włocławka - talerze i miski były ręcznie malowane w niebieskie lub brązowe kwiaty. W PRL-u fajanse zwane włocławkami zapełniały kredensy i ozdabiały kuchenne ściany, w latach 90. produkcja ustała, by wrócić w 2002 roku z nowym asortymentem i wzorami, które tak dobrze znamy. Firma odżyła, a jej wyroby znów cieszą się popularnością. Podobnie zresztą jak porcelana z Bolesławca czy Ćmielowa. Od lat 60. działa też - i świetnie prosperuje - Lubiana.

Polska porcelana i ceramika, ręcznie malowane talerze i kubki to nie przeżytek. Tak wyglądają w nowoczesnym wydaniu! Fot. Barbara Śniegula
Polska porcelana i ceramika w nowoczesnym wydaniu
CZYTAJ DALEJ

Grill dookoła świata

0

Pieczenie jedzenia na ogniu to jeden z najstarszych sposobów obróbki pożywienia. Mimo rozwoju techniki i powstawania nowych narzędzi do przygotowywania posiłków, pierwotne obyczaje nie tylko nie znikają, ale wręcz przeciwnie - zyskują nowych zwolenników.

Shutterstock.com
Grill dookoła świata
CZYTAJ DALEJ