Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Polacy z ciekawością patrzą na świat, który ich otacza

0

Psycholog Małgorzata Ohme chwali polską otwartość. - Jesteśmy otwarci w różnych aspektach naszego życia. Na bliskich, sąsiadów, na inne narodowości i na siebie, ale mamy jeszcze nad czym pracować. Coraz częściej wychodzimy poza swoje cztery ściany i zaczynamy z ciekawością patrzeć na świat, który nas otacza.

0

9 polskich marek modowych, które warto poznać

0

Jakością tkanin, oryginalnością projektów i dbałością o detale przewyższają popularne sieciówki. A dzięki rozsądnym cenom stanowią poważną konkurencję dla wielkich domów mody. Polskie marki, autorskie, bazujące na osobowości ich twórców, z precyzyjnie rozpisanym biznes planem, śmiało zapełniają średnią półkę. Sprawdź, które warto znać, w co zainwestować i jak je nosić.

CZYTAJ DALEJ

Polska porcelana i ceramika w nowoczesnym wydaniu

2

Przed laty triumfy święciły słynne wyroby Fabryki Fajansu z Włocławka - talerze i miski były ręcznie malowane w niebieskie lub brązowe kwiaty. W PRL-u fajanse zwane włocławkami zapełniały kredensy i ozdabiały kuchenne ściany, w latach 90. produkcja ustała, by wrócić w 2002 roku z nowym asortymentem i wzorami, które tak dobrze znamy. Firma odżyła, a jej wyroby znów cieszą się popularnością. Podobnie zresztą jak porcelana z Bolesławca czy Ćmielowa. Od lat 60. działa też - i świetnie prosperuje - Lubiana.

Polska porcelana i ceramika, ręcznie malowane talerze i kubki to nie przeżytek. Tak wyglądają w nowoczesnym wydaniu! Fot. Barbara Śniegula
Polska porcelana i ceramika w nowoczesnym wydaniu
CZYTAJ DALEJ