Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Najpiękniejsze, designerskie baseny na Instagramie

1

Instagram to miejsce podbudowywania ego i zbierania lajków, a także ścigania się z innymi o coraz lepsze zdjęcia przyciągające uwagę odbiorców z całego świata. Dzięki popularnej aplikacji na smartfony podróżowanie nabiera nowego znaczenia. Wystarczy wpisać interesujące nas słowo klucz, by w mgnieniu oka wyszukać mnóstwo inspiracji. Wiedzą to globtroterzy i blogerzy z całego świata - przemierzają oni tysiące kilometrów w poszukiwaniu perfekcyjnych miejsc, które zachwycą followersów, zapewniając rozpoznawalność i nierzadko nowe źródło dochodu. Jednym z najbardziej popularnych hashtagów podczas lata jest bez wątpienia #pool - gromadzi on ponad 20 milionów postów.

Shutterstock.com
Najpiękniejsze, designerskie baseny na Instagramie

Najwspanialsze baseny świata nie przypominają miejskich ośrodków sportowych, ale obrazy do złudzenia podobne do tych z gotowych grafik komputerowych. Interesujących, zapierających dech w piersiach miejsc w różnych zakątkach świata mamy naprawdę sporo. Gotowi do ich zwiedzenia?

Golden Nugget w Las Vegas jest jednym z ciekawszych ze względu na wrażenie pływania wśród rekinów, które odgrodzone są od użytkowników basenu grubą szybą umożliwiającą podziwianie świata ryb tak blisko, jak tylko możliwe. Wśród atrakcji dla odważnych jest także trzypiętrowa zjeżdżalnia zamontowana pośrodku akwarium.

Malediwy są jednym z piękniejszych miejsc na Ziemi, ale zaprojektowane zbiorniki wodne w resorcie Conrad Maledives Resort sprawiają, że kontakt z naturą wydaje się jeszcze bliższy. Baseny dzięki szklanym ścianom, dają wrażenie nieskończoności, dochodząc aż do horyzontu.

Bali kojarzy się z miejscem relaksu, ale Wiszące Ogrody Ubud dają większą możliwość obcowania z bujną roślinnością indonezyjskiej wyspy. Do wyboru są wysoko położone baseny z przepiękną panoramą albo prawdziwe, wodne odprężenie wśród drzew.

Sky Park w Singapurze to jeden z najdroższych hoteli, oferujący gościom niekończący się basen na powietrzu z widokiem z 55 pietra. Basen napełniony jest do samych krawędzi, tzw. „infinity pool”, dając odczucie pływania na granicy budynku.

Masz zawsze głowę w chmurach, myśląc o wakacjach? Wybierz koniecznie turecki Villa Mahal Hotel, którego basen dzięki zamontowanym podwodnym lustrom daje iluzję pływania pośród chmur, tym samym sprawiając wrażenie łączenia się z horyzontem.

San Alfonso del Mar w Chile został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako największy na świecie odkryty basen. Jego powierzchnia wynosi 8 ha i mierzy ponad kilometr długości. Wszystko z widokiem na Ocean Spokojny.

Zdecydowanie bliżej Polski mieści się hotel Cavo Tagoo na greckiej wyspie Mykonos, oferując gościom taras widokowy w postaci basenu infinity. Przepięknie podświetlony nocą staje się atrakcją turystyczną dla wizytujących Mykonos.

Jeśli dotąd myśleliście, że basen nie jest szczególnie atrakcyjnym miejscem, a pełny relaks może zapewnić wyłącznie kąpiel w morzu, koniecznie musicie odwiedzić te miejsca nie tylko na Instagramie, choć ten może się okazać bardzo pomocny przy planowaniu atrakcji turystycznych oraz dzieleniu się przeżyciami z całym światem.

0

Pięć powszechnych błędów, które popełniają zapracowane osoby

0

Nikt w Europie nie spędza w pracy tak dużo czasu jak Polacy. Obowiązki zawodowe pochłaniają nas do tego stopnia, że często zapominamy o śniadaniu, objadamy się niezdrowymi przekąskami, zarywamy noce, spędzamy długie godziny w pozycji siedzącej, a nawet rezygnujemy z urlopu. Konsekwencje tych błędów bywają fatalne.

CZYTAJ DALEJ

Uzdrów swój związek na wiosnę. 5 rad i jedna złota zasada

0

Nawet najbardziej idealne pary przeżywają kryzysy i chwile słabości. By uzdrowić relacje, nie trzeba wielkich życiowych rewolucji, często wystarczy kilka niewielkich zmian. Wiosna to najlepszy czas, by je wprowadzać.

Unsplash
Uzdrów swój związek na wiosnę. 5 rad i jedna złota zasada
CZYTAJ DALEJ