Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Najlepsze gatunki drewna do domu i ogrodu

2

Zawsze modne i uniwersalne, doskonale nadaje się do wyposażenia domu, ale też ogrodu, ciesząc oryginalną fakturą, ciepłą barwą i naturalnym zapachem. Drewno to niemal zawsze dobry wybór, tylko który gatunek będzie najlepszy?

Które drewno najlepiej sprawdzi się w łązience, a które nakuchennym blacie? Sprawdziliśmy!Fot. Shutterstock
Najlepsze gatunki drewna do domu i ogrodu

Rodzime czy egzotyczne? Od odpowiedzi na to pytanie zależeć będą poszukiwania wymarzonego gatunku drewna, jego przeznaczenie, właściwa konserwacja oraz, często najważniejszy argument: cena. Trzeba sobie zdawać sprawę, że drewno sprowadzane z dalekich krajów ma wiele zalet, ale też bywa drogie, m.in. ze względu na kosztowny transport.
Znaczenie ma również tzw. współczynnik skurczu, zwłaszcza jeśli marzymy o drewnianej podłodze w łazience czy o meblach ogrodowych na lata. Współczynnik ten pokazuje, jak drewno reaguje na wilgoć i temperaturę powietrza (im niższy, tym lepiej).

0

Wianki na drzwiach - hit czy kicz?

0

Na co dzień staramy się otaczać pięknymi przedmiotami, które pasują do naszego charakteru i cieszą oko. Zdarza się nam jednak zapominać o tym, co na zewnątrz, a to przecież drzwi często są najlepszą wizytówką domu. Jeśli chcemy, aby zwracały na siebie uwagę i przyciągały wzrok, możemy ozdobić je gotowym lub własnoręcznie zrobionym wiankiem. Możliwości jest mnóstwo, a internet pełen jest inspiracji.

Shutterstock.com
Wianki na drzwiach - hit czy kicz?
CZYTAJ DALEJ

Polska małych miast - rozmowa z Filipem Springerem

0

O tym, jak wygląda polska przestrzeń, nie decyduje jakaś mała grupa ludzi, tylko my wszyscy - mówi Filip Springer, reportażysta i fotoreporter, który zyskał przydomek "tłumacza architektury". Jest autorem m.in. "Miasta Archipelagu" - portretu byłych miast wojewódzkich - oraz "13 pięter".

PAP
Polska małych miast - rozmowa z Filipem Springerem
CZYTAJ DALEJ