Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Kominek w mieszkaniu? Dogrzeje cię u progu jesieni

0

Nie każdy z nas ma możliwość mieszkania w domu, a co za tym idzie: posiadania kominka. Jeśli myślisz, że to rozwiązanie nie dla ciebie, bo mieszkasz w bloku, jesteś w błędzie. Dziś na szczęście każdy może mieć swój własny kominek, bez względu na to, gdzie mieszka. Poznaj biokominek i przekonaj się o jego licznych zaletach.

Modny, ciepły i tani kominek. Zmieści się nawet w kawalerce. Fot. Shutterstock.com
Kominek w mieszkaniu? Dogrzeje cię u progu jesieni

Wiele osób wybiera kominek jako główny punkt aranżacyjny salonu, który będzie nie tylko piękną dekoracją, ale również ogrzeje nas w zimowe dni i stworzy miłe miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli biokominek kojarzy ci się ze sztucznym piecem, nic bardziej mylnego, To, co odróżnia je od elektrycznych kominków z lampkami LED, to prawdziwy ogień i designerski wygląd. Ponadto ogromny wybór obudów i rodzajów palenisk sprawia, że pasują one do każdego stylu i każdego wnętrza.

We wnętrzach typu glamour i retro najlepiej prezentują się bogato zdobione biokominki portalowe, czyli przeznaczone do zabudowy, które do złudzenia przypominają standardowe wersje. Ich dekoracyjność znacznie wpływa na estetykę wnętrza i dodaje mu elegancji.

Z kolei w minimalistycznych aranżacjach ciekawie wygląda biokominek zawieszony zamiast telewizora lub obrazu. Jego cienka, dyskretna obudowa sprawiają, że gdy jest wyłączony, do złudzenia przypomina telewizyjny ekran. To niewątpliwie duża i oryginalna ozdoba wnętrza, która jednocześnie dzięki subtelnemu wyglądowi nie męczy oczu i dobrze koresponduje z każdym stylem wnętrza. Możesz pozwolić sobie na wersję klasyczną lub z dodatkowymi zdobieniami, np. wzorem miasta nocą albo z finezyjnie zagiętym rogiem.

Wielbicielom niestandardowych rozwiązań z pewnością spodobają się bogate możliwości zastosowania, np. przeszklony biokominek, który niczym ścianka oddziela od siebie jadalnię i salon albo modny i coraz częściej stosowany pomysł – sypialnię z łazienką.

Jeśli metraż mieszkania jest niewielki i nie możesz pozwolić sobie na standardowy rozmiar paleniska, koniecznie obejrzyj kominki stołowe. Ich małe rozmiary sprawiają, że nadają się do każdego miejsca. Nieduża waga ułatwia także przenoszenie biokominka, więc możesz się cieszyć ciepłem i grą światła, gdziekolwiek zechcesz go ze sobą zabrać. Nowoczesna linia i subtelny design bez wątpienia wyróżniają je na tle innych. Ponadto, w przeciwieństwie do innych wersji, możesz używać go także na zewnątrz, dogrzewając się w chłodne wieczory na patio czy tarasie.

Jak zatem zadbać o palenisko w bloku, apartamentowcu lub kamienicy? Do kominka w wersji bio nie potrzebujesz drzewa, lecz specjalnego biopaliwa, dzięki czemu nie ma potrzeby podłączania urządzenia do przewodu kominowego. To rozwiązanie ekologiczne, ponieważ podczas spalania uwalniane są jedynie para wodna i dwutlenek węgla w znikomej ilości.

To, co odróżnia biokominek od standardowych palenisk, to brak dodatkowej pracy przy nich. Tradycyjne kominki wytwarzają dym oraz popiół, który regularnie należy sprzątać. Po jakimś czasie użytkowania brudzą się także lekko ściany i sufit w pobliżu paleniska. W przypadku bio nie ma tych problemów. Z bezwonnego i niewymagającego sprzętu korzystać mogą wszyscy. Należy jedynie pamiętać o dolewaniu paliwa, którego koszt wynosi ok. 15 zł za litr. Cenę za 3-4 godziny spalania szacuje się w granicach 5-10 zł, w zależności od kupionego przez ciebie produktu.

0

Świat ogarnięty modą na DIY. Zrób to sam!

0

Hasło DIY, czyli Do It Yourself (zrób to sam), jest ostatnio bardzo modne. Ale co właściwie można zrobić samodzielnie? Mówiąc krótko – właściwie wszystko. Swoją popularność idea DIY zawdzięcza otwartej i bardzo pojemnej formule. Dla jednych oznacza ozdabianie przedmiotów, dla innych szydełkowanie, wytwarzanie biżuterii albo własnoręczne spawanie ramy rowerowej. Niezależnie od tej różnorodności podstawa jest wspólna. Tęsknota za czymś indywidualnym, wyróżniającym się na tle masowych produktów. A przy tym dającym poczucie zadowolenia, że jesteśmy w stanie zrobić wyjątkowy przedmiot sami.

Shutterstock.com
Świat ogarnięty modą na DIY. Zrób to sam!
CZYTAJ DALEJ

Architekci, których musisz znać. Siedmiu wspaniałych XX wieku

0

Gwiazdy architektury, geniusze, star-architekci i celebryci. Bez nich współczesne miasta nie wyglądałyby tak samo. Nigdy wcześniej nie było na świecie tak wielu architektów jak w XX wieku. Minione stulecie obfitowało też w imponujące przedsięwzięcia architektoniczne, łącznie z odbudową miast na wielką skalę i powstaniem nowych rodzajów budynków. Ale tylko nieliczni projektanci mieli geniusz, odpowiednie zlecenia i charyzmę, dzięki którym mogli zdobyć światową sławę.

CZYTAJ DALEJ