Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Kalendarz adwentowy. Zrób to sam!

11

Wystarczy kawałek deski, rolki po papierze toaletowym, kilka małych dekoracji, pergamin i duża paczka cukierków. Efekt? Fantastyczny kalendarz adwentowy, dzięki któremu czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia będzie jeszcze bardziej ekscytujący. Zobacz, jak łatwo zrobić samodzielnie takie cudo! Wystarczy podążać za wskazówkami autorek bloga Siedem na Dziewięć.

0

Polska porcelana i ceramika w nowoczesnym wydaniu

2

Przed laty triumfy święciły słynne wyroby Fabryki Fajansu z Włocławka - talerze i miski były ręcznie malowane w niebieskie lub brązowe kwiaty. W PRL-u fajanse zwane włocławkami zapełniały kredensy i ozdabiały kuchenne ściany, w latach 90. produkcja ustała, by wrócić w 2002 roku z nowym asortymentem i wzorami, które tak dobrze znamy. Firma odżyła, a jej wyroby znów cieszą się popularnością. Podobnie zresztą jak porcelana z Bolesławca czy Ćmielowa. Od lat 60. działa też - i świetnie prosperuje - Lubiana.

Polska porcelana i ceramika, ręcznie malowane talerze i kubki to nie przeżytek. Tak wyglądają w nowoczesnym wydaniu! Fot. Barbara Śniegula
Polska porcelana i ceramika w nowoczesnym wydaniu
CZYTAJ DALEJ

Design w z myślą o osobach starszych. Najciekawsze projekty dla przyszłych nas

5

Osoby starsze mają specyficzne potrzeby, którym powinna odpowiadać aranżacja wnętrza. A że statystycznie żyjemy dłużej, prędzej czy później docenimy design dla seniorów. Pierwsza istotna sprawa to adaptacja mieszkania, a druga – wybór właściwych mebli i dodatków.

Materiały prasowe
Design w z myślą o osobach starszych. Najciekawsze projekty dla przyszłych nas
CZYTAJ DALEJ