Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Jak pomóc osobie niewidomej?

0

Często, gdy widzi się osobę niewidomą, człowiek nie wie, jak się zachować. O tym, jak pomóc osobie niewidomej w codziennym życiu, opowiadają Magdalena Raczyńska, wiceprezes fundacji Vis Maior, Joanna Witkowska - redaktorka strony internetowej tej samej fundacji, oraz Agnieszka Drzała, stażystka fundacji Vis Maior.

0

Otwórz się na „dziwną” literaturę

0

Spójrzmy w smutne oczy prawdy: literatura fantastyczna zazwyczaj jest po prostu nudna. Muskularni faceci z wielkimi mieczami, piękne półnagie kobiety, epickie kosmiczne bitwy, podróże w czasie, elfy, krasnoludy, obcy - wszystko to zostało przetrawione przez popkulturę na milion sposobów. Nie jest jednak tak, że gatunek nie proponuje już nic nowego. Wystarczy poszukać nieco głębiej, wśród ambitniejszych autorów. A kiedy już otworzycie się na ambitną fantastykę, gwarantujemy, nie będziecie mogli uwierzyć, że kiedyś żyliście bez niej.

CZYTAJ DALEJ

Czytajmy etykiety! Sprawdź, na co zwrócić uwagę

0

Lektura etykiet na artykułach spożywczych sprzyja świadomym zakupom i wyborowi produktów, które mają korzystny wpływ na zdrowie. Tymczasem robi to jedynie 3 na 10 konsumentów. Przeważnie sprawdzamy po prostu termin przydatności do spożycia, a na pozostałe informacje nie zwracamy uwagi.

Shutterstock.com
Czytajmy etykiety! Sprawdź, na co zwrócić uwagę
CZYTAJ DALEJ