Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Grill dookoła świata

0

Pieczenie jedzenia na ogniu to jeden z najstarszych sposobów obróbki pożywienia. Mimo rozwoju techniki i powstawania nowych narzędzi do przygotowywania posiłków, pierwotne obyczaje nie tylko nie znikają, ale wręcz przeciwnie - zyskują nowych zwolenników.

Shutterstock.com
Grill dookoła świata

Choć nadal do pieczenia zdarza nam się używać ogniska, zazwyczaj jego rolę pełni dziś grill. Opalane drewnem, węglem czy brykietami, a czasem nawet gazem, proste urządzenie znane jest właściwie na całym świecie. I choć w zależności od miejsca, kładziemy na ruszcie inne produkty spożywcze, w każdym zakątku globu grillowanie to okazja nie tylko do posiłku, ale także towarzyskiego spotkania.

Źródło: WP.PL

Kiełbaska z musztardą, czyli grill po polsku

W Polsce grilluje się od niedawna. Moda na mięso z rusztu pojawiła się u nas dopiero na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Mimo krótkiej historii grill zadomowił się już nad Wisłą na dobre. Według badań IPSOS, połowa Polaków deklaruje, że w sezonie uczestniczy w grillowaniu średnio dwa razy w miesiącu. Choć z roku na rok polski grill ewoluuje i trafiają na niego coraz bardziej wymyślne dania, królową rusztu wciąż pozostaje u nas kiełbasa. Wybiera ją aż 87 proc. Polaków. Najczęściej jadamy ją oczywiście z musztardą lub ketchupem.

Choć grill nad Wisłą pojawił się stosunkowo niedawno, już wpisaliśmy się w historię światowego BBQ. To właśnie u nas, podczas Targów Building Solutions w Nadarzynie w 2016 roku, zbudowano największy grill na świecie. Ruszt o wymiarach 7 na 5 metrów został zawieszony na dźwigu. Palenisko powstało z 6 ruchomych modułów, żeby w każdym momencie móc kontrolować temperaturę w dowolnym miejscu. Na grillu, który trafił do Księgi Guinessa, przygotowano oczywiście kiełbasę, a także kaszankę i piersi z kurczaka.

Jak widać, grillowanie ma bardzo różne oblicza. Wystarczy kilkugodzinna podróż, a dobrze znany grill może zmienić się w coś tajemniczego, egzotycznego i z pewnością inspirującego!

0

Tęsknimy za wspólnotą? Wyniki badań są jednoznaczne

0

Instytut badawczy NEUROHM Polska oraz marka PORTA DRZWI ogłosiły wyniki badań społecznych. Wnioski skłaniają do optymizmu

Shutterstock.com
Tęsknimy za wspólnotą? Wyniki badań są jednoznaczne
CZYTAJ DALEJ

Polacy z ciekawością patrzą na świat, który ich otacza

0

Psycholog Małgorzata Ohme chwali polską otwartość. - Jesteśmy otwarci w różnych aspektach naszego życia. Na bliskich, sąsiadów, na inne narodowości i na siebie, ale mamy jeszcze nad czym pracować. Coraz częściej wychodzimy poza swoje cztery ściany i zaczynamy z ciekawością patrzeć na świat, który nas otacza.

Youtube.com
Polacy z ciekawością patrzą na świat, który ich otacza
CZYTAJ DALEJ