Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Drzwi Smart. Sprytny pomysł na wnętrza

0

Wśród najlepszych produktów wyróżnionych w plebiscycie must have 2017 znalazły się drzwi Smart marki VOX, produkowane przez Porta DRZWI, "współprojektowane" przez użytkownika.

Drzwi Smart marki VOX, produkowane przez Porta DRZWI
Drzwi Smart. Sprytny pomysł na wnętrza

Zamysł jest prosty, co zwykle dobrze wróży powodzeniu projektu. Skrzydło drzwi zaopatrzono w nagwintowane mufy. Za pomocą śrub można na nich w kilka chwil zamontować potrzebne akcesoria, nadając drzwiom bardziej indywidualny wygląd i dostosowując je do własnych oczekiwań. Producent oferuje dwanaście typów tych dodatków. Najbardziej uniwersalne są te służące do przechowywania, czyli miękkie filcowe kieszenie-organizery i pudełkowate pojemniki, a także wieszaki i relingi z haczykami. Ze względu na neutralne formy można je zamontować w dowolnym pomieszczeniu. Są jednak także akcesoria bardziej wyspecjalizowane. Duże lustro jest przeznaczone głównie do łazienki czy garderoby, plan lekcji i tarcza z magnetycznymi rzutkami - do pokoju dziecinnego. Jeśli ten ostatni przedmiot wprowadza do kolekcji trochę humoru, to kolorystyka jest niezmiennie zdyscyplinowana.

Przeważa biel i szarość, do tego akcenty czerni oraz czerwieni. Dzięki temu akcesoria pasują do wszystkich wariantów kolorystycznych kolekcji, czyli skrzydeł w kolorze betonu, szkarłatnego dębu, bieli i innych. Każde ze skrzydeł można kupić także w wersji bez muf, zachowując spójną aranżację wnętrza.
Drzwi wewnętrzne Smart zaprojektowane zostały przez Ewę Śliwińską, a wyprodukowane przez Porta DRZWI.

Do małego mieszkania

W dużych miastach zainteresowaniem kupujących cieszą się niewielkie mieszkania, czasem nazywane kawalerkami, czasem mikroapartamentami. Niezależnie od nazwy mają one małą powierzchnię i wymagają starannego zaaranżowania. Ich użytkownicy starają się więc wykorzystać każdy dostępny metr. Wykorzystanie powierzchni drzwi wydaje się w tej sytuacji naturalne, a produkt okazuje się profesjonalną alternatywą dla domowych przeróbek, wkręcania haczyków i wieszaków.

- Zależało nam, by mieszkańcy współczesnych domów zyskali dodatkową, dobrze zorganizowaną przestrzeń – twierdzi Arkadiusz Śmiłowski, dyrektor działu rozwoju w firmie VOX (kategoria drzwi i podłóg). – Wieszak na klucze czy niewielki pojemnik ułatwiają utrzymanie porządku w strefie wejściowej, pomysł sprawdzi się więc także w dużych mieszkaniach. W ich przypadku zdefiniowaliśmy główne funkcje pomieszczeń, dobierając odpowiednie akcesoria, kojarzące się np. z zabawą albo nauką.

Więcej możliwości

Przed wprowadzeniem do sprzedaży dwunastu wybranych akcesoriów testowano także inne pomysły, odrzucając te, które nie zainteresowały potencjalnych klientów. Małe lustro okazało się niepraktyczne, doniczki się podobały, ale badani obawiali się zalania drzwi, kosz do gry przegrał atrakcyjnością z lotkami. Zadecydowała więc raczej funkcjonalność, a nie estetyka.

Liczba możliwości prawdopodobnie z czasem wzrośnie. Oprócz białych i czarnych śrub będzie można zapewne kupić także srebrzyste, a nawet w intensywnych kolorach. Poszerzanie oferty o dodatkowe akcesoria to pomysł wielokrotnie wykorzystany z powodzeniem, choćby przez Skandynawów. Dla firmy to perspektywa powiększenia zysków, także w dalszej perspektywie, skoro dodatki można wymieniać, zachowując drzwi. Klienci zyskują na funkcjonalności mieszkania.

Przy odrobinie pomysłowości można pójść jeszcze dalej w kierunku personalizacji. Wykorzystując gotowe mufy i śruby, można przecież łatwo zamontować także inne przedmioty, zabawki czy pojemniki. Nie jest to wprawdzie opcja sugerowana przez producenta, ale od strony technicznej nie ma przeciwwskazań. Wystarczy, że obiekt będzie miał otwór konieczny do osadzenia śruby, a jego waga nie przekroczy pięciu kilogramów.

Must have

Drzwi Smart marki VOX, produkowane przez Porta DRZWI, znalazły się wśród 75 produktów wyróżnionych przez Radę Ekspertów plebiscytu must have. Spośród ok. 350 zgłoszeń jurorzy wybrali prace tak różne jak publikacja "Mam zespół Aspergera. Podręcznik dla uczniów i nauczycieli" (projekt: Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie”), siekiery Ergo Line (projekt: KABO & PYDO design studio) i mydła łazienkowe YOPE (projekt: Paweł Przybył).


Przegląd najlepszych projektów wdrożonych do produkcji w Polsce jest stałą częścią Łódź Design Festival. W zamyśle organizatorów ten znak jakości ma promować zarówno zdolnych projektantów, jak i firmy, które odważyły się zainwestować w dobry, niestandardowy wzór i wprowadzić go na rynek.

0

Mapa w domu. 10 pomysłów na ciekawe aranżacje

0

Nawet jeśli nie jesteście podróżnikami, możecie sprawić sobie ozdobę, która rozpali w was chęć do zwiedzania. Wystarczy na ścianie powiesić mapę, która będzie świetnie wyglądać, ale też pełnić inne funkcje. Szczegółowa pomoże w odświeżeniu szkolnej wiedzy, konturowa, pomalowana kredą tablicową, sprawdzi się jako kreatywne miejsce do rysowania, a zdrapka pozwoli oznaczyć miejsca, w których już byliśmy. "Mapowy" trend nie jest nowy, jednak ostatnio zyskał na popularności. Jak wkomponować go w wystrój wnętrz?

CZYTAJ DALEJ

Dekoracje skandi. Funkcja tknięta designem

1

Chłodny minimalizm to nie do końca skandynawska bajka. Naturalne materiały – drewniany parkiet, wełniane koce i kamienne blaty, a także stonowane kolory ziemi zawsze tworzą przytulną atmosferę, nawet jeśli wokół panuje biel. We wnętrzach w stylu skandynawskim meble są policzalne... na palcach jednej ręki. Proste, funkcjonalne, zaprzyjaźnione ze środowiskiem naturalnym. O urodzie wnętrza przesądzają jednak detale. Tkaniny, lampiony i poroża...

CZYTAJ DALEJ