Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Dom w służbie zdrowia. 5 sprzętów, które sprawią, że poczujesz się lepiej

0

W zdrowym ciele zdrowy duch, mówi stare przysłowie i warto go posłuchać. Zacznijmy od własnych czterech ścian. Dobrze jest wyposażyć mieszkanie w innowacyjne urządzenia, które zadbają o nasze zdrowie, nawet kiedy nie będziemy zwracali na nie uwagi.

Fot. Shutterstock
Dom w służbie zdrowia. 5 sprzętów, które sprawią, że poczujesz się lepiej

Zdrowie i wygoda stanowią dwa ważne filary naszego życia. Trudno sobie wyobrazić mieszkanie lub dom niespełniający tych dwóch potrzeb. Przecież po męczącym dniu w pracy najczęściej marzymy właśnie o odpoczynku w domowym zaciszu. Jeśli zaś czujemy się zdrowi, wszystko, od zwykłego sprzątania wnętrz do ekscytujących spotkań ze znajomymi, przychodzi nam jakoś łatwiej. Po prostu cieszymy się wtedy życiem. Dzięki nowoczesnej technologii możemy połączyć wygodę oraz dbałość o zdrowie. Wystarczy spojrzeć na poniższe urządzenia, by przekonać się, jak bardzo jest to proste.

Zegarek z funkcją mierzenia tętna

Czasy, w których zegarek służył wyłącznie do mierzenia czasu, minęły bezpowrotnie. Obecnie zegarki pomagają również monitorować aktywność fizyczną. Dzięki nim możemy zbadać tempo bicia serca, ciśnienie krwi, temperaturę ciała czy nawet potliwość skóry. Nowoczesne zegarki stanowią również doskonałe udogodnienie dla ludzi uprawiających sporty.

Źródło: Suunto

Mierzą spalanie kalorii oraz pokonane przez użytkowników odległości. Oprogramowanie zegarka umożliwia sprawdzanie w zaciszu domowym postępów treningowych. Ostrzega też, gdy nasze wyniki warto skonsultować z lekarzem.

Jonizator powietrza

Nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia bez dużej liczby urządzeń elektrycznych w naszych domach. Choć lodówki, kuchenki mikrofalowe i komputery ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, emitują również dużą ilość jonów dodatnich. Jeśli uwzględnimy jeszcze kurz i wszechobecne alergeny, otrzymamy pełny obraz jakości powietrza dookoła.
Dlatego coraz popularniejsze są jonizatory powietrza.

Pomagają one wnętrzom odzyskać świeżość i odpowiedni stopień nawilżenia poprzez wytwarzanie jonów ujemnych. Nowoczesne jonizatory same dostosowują swoje działanie do warunków panujących w powietrzu, pomagając nam odetchnąć pełną piersią.

Kulki antystresowe

Stres to niezwykle przebiegły przeciwnik naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego warto dać mu odpór już w zalążku. Jeśli czujesz, że zdenerwowanie nadchodzi – ściśnij kulkę antystresową. Dzięki niej odzyskasz spokój i najzwyczajniej w świecie "wyżyjesz się". Podobne kulki nie są wprawdzie nowością, ostatnimi czasy mamy jednak prawdziwy wysyp nowych modeli, różniących się kolorem i designem. Dzięki temu podobna kulka nie musi służyć tylko w chwilach stresu – może także stanowić ozdobę pokoju bądź biurka.

Źródło: Philippi

Inteligentna poduszka

Czego to ludzie nie wymyślą! Jeszcze niedawno poduszka służyła jedynie do złożenia głowy po wyczerpującym dniu. Obecnie poduszki nowej generacji mogą się pochwalić liczbą opcji porównywalną ze smartfonem. Same dostosowują się do kształtu głowy, dysponują budzikiem oraz czytnikiem muzyki. Chcącemu odpocząć użytkownikowi pomogą nawet w zwalczaniu chrapania i bezsenności. Wszystko dzięki sensorom ruchu oraz odpowiednim aplikacjom, którymi można sterować z telefonu komórkowego.

Źródło: ZEEQ

Waga kuchenna

Zdrowe gadżety zawitały również do kuchni. Choć słowo "waga" sprawia, że wielu osobom pojawiają się kropelki potu na czole, łatwo można sprawić, by owo urządzenie stało się nam pomocą, a nie karą na drodze ku smukłej sylwetce.

Obecnie elektroniczne wagi kuchenne posiadają całe biblioteki produktów. Pozwolą ocenić, ile składników odżywczych i kalorii znajduje się w spożywanych przez nas posiłkach. To zaskakujące, z ilu pokus kulinarnych zrezygnujemy po zważeniu ich na takim liczniku.

0

7 imigrantów, którzy całkowicie odmienili świat technologii

0

O imigrantach dyskutuje dziś cały świat. Branża nowych technologii może być dowodem na to, jak wiele byśmy stracili, gdyby kiedyś ktoś powiedział: “zero obcych”. Oczywiście takie postawienie sprawy może wydawać się komuś nie do końca sprawiedliwe. W końcu nie wiemy, “co by było gdyby” - być może gdyby dzisiejsi giganci świata technologii lub ich rodziny nie opuściły swoich ojczyzn, to osiągnęliby jeszcze więcej. Tego rzecz jasna nie wiemy, ale możemy sobie wyobrazić, że historia potoczyłaby się inaczej. I dziś nie mielibyśmy iPhone’ów, a Google nigdy by nie powstało.

CZYTAJ DALEJ

Najlepsze rozwiązania do walki z sierścią w mieszkaniu

0

Psy czy koty to część rodziny. Jak każdy z jej członków czasem coś pobrudzą lub … obsypią sierścią. Tylko my sprzątamy po sobie - nasi pupile tego nie potrafią, więc trzeba ich wyręczać. Sposobów na walkę z sierścią jest na szczęście całkiem sporo.

Uczulenie na kocią sierść jest coraz częstsze. Jest rozwiązanie
Najlepsze rozwiązania do walki z sierścią w mieszkaniu
CZYTAJ DALEJ