Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Dobra architektura…dla ptaków

0

Jeszcze do niedawna wśród karmników królowały prowizorycznie zbite deski, w których umieszczało się karmę. Dziś architektura domków dla ptaków poszła znacznie dalej, a sklepy zoologiczne oferują luksusowe ptasie posiadłości.

Dzięki fantazyjnemu karmnikowi możemy obserwować ptasie życie dosłownie tuż za oknem. Fot. Avibus Rumia
Dobra architektura…dla ptaków

Własnoręcznie wykonana przystań dla ptactwa nie jest najłatwiejszym zadaniem, ale przynosi mnóstwo radości i dumy, tak jak każda samodzielnie wykonana dekoracja. Oczywiście możesz zamówić odpowiedni, gotowy produkt albo spędzić długie jesienne wieczory na przygotowaniu czegoś wyjątkowego, spełniając się przy tym hobbystycznie. W sieci furorę robią zarówno klasyczne, drewniane domki, jak również karmniki o niecodziennych formach, np. w kształcie kolorowych, bajkowych ptaków. To fantastyczny pomysł na ożywienie pustych drzew i szaroburej zimowo-jesiennej aury.

Źródło: Eva Solo

Świetnie prezentują się również własnoręcznie wykonane domki z drewna o spersonalizowanym wzornictwie. Możesz dobudować okna, płotek, dachówkę z kory, "zasadzić" rośliny, przyklejając mech, oraz pomalować karmnik na kolor podobny do twego domu. W środku pozostaw naturalne drewno, które nie wpłynie szkodliwie na przygotowane dla ptactwa jedzenie.

Jeśli zależy ci na szybkim zrobieniu karmnika, zamiast plastikowej, szpecącej butelki wybierz nieużywaną, grubą filiżankę, do której przykleisz na stałe spodek. Przylatujące ptaki będą mogły usiąść na talerzyku, a następnie pożywić się w pięknym kubku.

Źródło: Skagerak Denmark

Dobrym pomysłem na karmnik jest wykorzystanie tego, co już masz w domu. Możesz skorzystać ze starych dziecięcych zabawek, np. plastikowej konstrukcji domku dla Barbie, do stworzenia idealnego ptasiego wnętrza. Wspaniale spisze się także lampion bez szybek, który w prosty sposób zmienisz w stylową posiadłość w stylistyce Hamptons, np. wieszając na grubych, marynarskich sznurkach, doczepiając inne marynistyczne dekoracje, jak: muszle, ratunkowe koła albo rozgwiazdy. Efekt finalny zależy tylko i wyłącznie od twojej fantazji.

dav

dav

Źródło: Avibus Rumia

Osobom, które narzekają na brak talentów manualnych, polecamy serię domków wykonanych na wzór skandynawskich domów. Warto sprawdzić, czy powstały one przy współpracy z ornitologami. Te bowiem spełniają wszelkie niezbędne wymagania, uniemożliwiając ptakom np. siedzenie na otrzymywanym pokarmie, co przekłada się na zminimalizowanie ryzyka przenoszenia niebezpiecznych dla nich chorób. Przepiękne ptasie wille z oknami kupisz już od 40 zł.

Źródło: Marta Szafraniec

0

Design do nauki i pracy – te rzeczy warto mieć

4

Pracę i naukę można umilić oraz usprawnić, odpowiednio wyposażając biuro – także to domowe. Chodzi zarówno o podstawowe meble, czyli biurko i krzesło, jak i dodatki. Sprawdź, co warto mieć!

Materiały prasowe
Design do nauki i pracy – te rzeczy warto mieć
CZYTAJ DALEJ

Vintage design w najlepszym wydaniu

0

Antykwariat Antyki Sosenko jest charakterystycznym punktem na mapie Krakowa, chętnie odwiedzanym przez miłośników staroci z całego świata, a także tych, którzy mają zwyczajnie dość mebli z sieciówek. To rodzinna firma i rodzinna pasja, która przechodzi z pokolenia na pokolenie. Współczesne wnętrza nabierają szyku dzięki pięknym, artystycznym przedmiotom. To się nazywa vintage design!

Shutterstock.com
Vintage design w najlepszym wydaniu
CZYTAJ DALEJ