Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Do wakacji zostało jeszcze trochę czasu – zadbajmy, by dzieci w ich trakcie się nie nudziły

0

"W czasie deszczu dzieci się nudzą" – śpiewał niegdyś Wojciech Młynarski. Nie tylko w czasie deszczu – chciałoby się dodać. Tej nudzie można jednak skutecznie zaradzić. Wszystko w rękach… dorosłych.

Shutterstock.com
Do wakacji zostało jeszcze trochę czasu – zadbajmy, by dzieci w ich trakcie się nie nudziły

Lato w mieście

Zbliżające się milowymi krokami wakacje po raz kolejny przyniosą w wielu polskich miejscowościach akcję "Lato w mieście". Organizowane od wielu lat samorządowe, w większości, przedsięwzięcie skutecznie chroni przed nudą te dzieci, które wakacyjny czas spędzają w miejscu zamieszkania.

Władze warszawskich dzielnic przyjmują już od kilku dni zapisy na zajęcia organizowane od 26 czerwca do 31 sierpnia (od poniedziałku do piątku włącznie) – w godzinach 7.30–17.00 w ramach akcji "Lato w mieście 2017".

W warszawskich placówkach oświatowych odbędzie się w tym czasie szereg atrakcyjnych (i całkowicie bezpłatnych, jeśli nie liczyć opłaty za posiłki – w wysokości 7 złotych dziennie) zajęć. Będą one miały bardzo zróżnicowany charakter, tak że każde dziecko znajdzie z pewnością coś interesującego dla siebie. Poza zajęciami artystycznymi, sportowymi, edukacyjnymi oraz rozrywkowymi uczniowie będą także mieli możliwość skorzystania z dzielnicowej i miejskiej oferty imprez i zajęć.

Mały geniusz

Latem w Warszawie, ale także w Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Lublinie i w Gdańsku odbędzie się dziewięć tygodniowych turnusów półkolonijnych "Małego geniusza". W trakcie każdego z nich organizatorzy zapewniają bardzo różnorodne warsztaty. W zależności od woli rodziców zajęcia mogą dotyczyć między innymi: szachów, sztuki wystąpień publicznych, inteligencji finansowej, technik szybkiego zapamiętywania, fotografii, prawa, pierwszej pomocy, reżyserii, eksperymentów, inteligencji emocjonalnej, dziennikarstwa, egiptologii, gier matematycznych, a nawet nauki tak egzotycznych dla nas języków jak japońskiego gruzińskiego czy chińskiego.

Ostatni dzień każdej z półkolonii będzie dniem tematycznym (dotyczącym np. Karaibów czy Japonii), w trakcie którego dzieci między innymi zrobią dla siebie przebrania.

Promocyjna cena za udział w tych atrakcyjnych zajęciach wynosi 369 złotych.

Gotowanie w Krakowie

Królewski Kraków od 1 lipca zaprasza dzieci na warsztaty kulinarne. W trakcie pięciodniowych turnusów (ostatni zakończy się 23 sierpnia) młodzi kucharze zdobędą wiedzę o wartościowych produktach, nauczą się pracy w grupie, bezpiecznego zachowania i higieny w kuchni, zasad savoir-vivre’u przy stole oraz poznają kuchnię innych narodów, ich kulinarne zwyczaje i tradycje.

Cena udziału w tych zajęcia wynosi 400 złotych (w przypadku rodzeństwa można liczyć na 20 proc. zniżki na drugie dziecko).

Najlepsza zabawa – z rodzicami

To tylko garść ofert spędzenia wolnego czasu w wakacje. Warto, by dzieci i ich rodzice sprawdzili propozycje ze swoich miejsc zamieszkania. Z pewnością znajdą coś atrakcyjnego.

A gdy już wrócą z atrakcyjnych zajęć, niech znajdą jeszcze trochę (a może i więcej) czasu na zabawę w rodzinie, zamiast położyć się na kanapie lub grać na komputerze. O wiele przyjemniejsze są przecież gry planszowe, których renesans właśnie obserwujemy. Niekoniecznie musi też być to Monopoly. Swojski chińczyk także ma swój urok.

0

Czego nie lubią psy i koty w naszym mieszkaniu?

0

Jedne boją się torebek foliowych, inne odkurzacza, ale prawie wszystkie nie lubią rozstania ani zmiany mieszkania czy nawet remontu. Pupile użytkują nasze domy trochę inaczej niż my, ale warto pomyśleć o dostosowaniu ich potrzeb do naszych możliwości.

Sprytne patenty dla właścicieli kotów i psów. Zapomnisz o zniszczonych meblach!
Czego nie lubią psy i koty w naszym mieszkaniu?
CZYTAJ DALEJ

Żyją wśród nas? Co piąty mieszkaniec Ziemi uważa, że kosmitów mijamy codziennie na ulicy

0

Czyżbyśmy tak bardzo zauroczyli się kultowym serialem "Z Archiwum X", że zaczynamy poważnie traktować zawarte w nim treści? A może coś jednak jest na rzeczy? Jeżeli tak, to lepiej przyjrzyj się dobrze swojemu sąsiadowi i zwróć uwagę, czy spod kapelusza nie wystają czułki.

Shutterstock.com
Żyją wśród nas? Co piąty mieszkaniec Ziemi uważa, że kosmitów mijamy codziennie na ulicy
CZYTAJ DALEJ