Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Bajkowe korytarze w Centrum Zdrowia Dziecka

0

Dzięki firmie Porta Drzwi korytarz w Centrum Zdrowia Dziecka zamienił się w bajkowy świat, który wzbudza uśmiech u małych pacjentów. To zasługa nowo powstałego, kolorowego muralu.

Materiały prasowe
Bajkowe korytarze w Centrum Zdrowia Dziecka

- Mural, który powstał w Centrum Zdrowia Dziecak przy współpracy firmy Porta Drzwi, to część projektu "Bajkowe korytarze". Projekt ten polega na odmalowaniu szarych, brudnych korytarzy i ścian szpitalnych, tak by nieco rozweselić małych pacjentów. Sam projekt działa od 2016 roku, a my dołączyliśmy do niego w lutym 2017 – zapraszając do współpracy inne firmy - opowiada Anna Kosmulska z agencji Tomato, która nadzoruje projekt "Bajkowe korytarze". - Dzięki wysiłkowi i dobrej woli firm, fundacji i różnych instytucji, korytarze, sale oraz poczekalnie w szpitalu zamieniają się w końcu w bajkowy świat. Do tej pory odmalowanych zostało kilkanaście przestrzeni, gdzie dzieciaki spędzają czas, a jeden z ostatnich projektów to właśnie realizacja firmy Porta Drzwi.

- Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" (IPCZD) to jeden z największych szpitali specjalistycznych w Polsce, rocznie leczący 200 tys. najciężej chorych dzieci z całego kraju. Dlatego tak ważne dla nas jest zapewnienie jak najlepszych warunków dla naszych podopiecznych i ich rodziców. Kolorowe korytarze wywołują uśmiechy na twarzach małych pacjentów, pozwalają również choć na chwilę zapomnieć o pobycie w szpitalu - dodaje Katarzyna Gardzińska, p.o. rzecznika prasowego Centrum Zdrowia Dziecka.

- Każda inicjatywa na rzecz naszych pacjentów jest nieoceniona i bardzo potrzebna, jednak ta akcja ma szczególny charakter. Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w tym roku obchodzi swoje 40-lecie. Z uwagi na fakt, że Centrum było budowane wiele lat temu, sporo miejsc wymaga modernizacji, m.in. korytarze. Projekt "Bajkowe korytarze” przerósł nasze oczekiwania, bardzo pozytywnie zaskoczyła nas zarówno liczba instytucji i fundacji chcących przyłączyć się do tego projektu, jak również wciąż do nas wpływające pozytywne komentarze rodziców i dzieci - zapewnia Katarzyna Gardzińska.

0

Najpiękniejsze miejsca na majówkę w Polsce. Aż się roi od zabytków

0

Żeby wypocząć w majówkę, wcale nie trzeba wybierać się w dalekie, ciepłe kraje. Polska również ma wiele do zaoferowania. Niezwykłe zamki i twierdze w otoczeniu dzikiej przyrody to prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią przygodę z nutą tajemnicy. Nasze propozycje nie zawiodą cię nawet w brzydką pogodę.

Shutterstock.com
Najpiękniejsze miejsca na majówkę w Polsce. Aż się roi od zabytków
CZYTAJ DALEJ

Nie święci domy lepią. Niezwykła historia domu wybudowanego wyłącznie z naturalnych materiałów

0

O budowie oraz życiu w domu ze słomy i gliny rozmawiamy z Przemkiem Rajem, który na swojej działce wybudował pięć budynków strawbale – w tym własny dom.

Weterynarz wybudował dom z gliny i słomy. Mieszka się w nim świetnie! Fot. Facebook/Farma Stoczki
Nie święci domy lepią. Niezwykła historia domu wybudowanego wyłącznie z naturalnych materiałów
CZYTAJ DALEJ