Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

Bajkowe korytarze w Centrum Zdrowia Dziecka

0

Dzięki firmie Porta Drzwi korytarz w Centrum Zdrowia Dziecka zamienił się w bajkowy świat, który wzbudza uśmiech u małych pacjentów. To zasługa nowo powstałego, kolorowego muralu.

Materiały prasowe
Bajkowe korytarze w Centrum Zdrowia Dziecka

- Mural, który powstał w Centrum Zdrowia Dziecak przy współpracy firmy Porta Drzwi, to część projektu "Bajkowe korytarze". Projekt ten polega na odmalowaniu szarych, brudnych korytarzy i ścian szpitalnych, tak by nieco rozweselić małych pacjentów. Sam projekt działa od 2016 roku, a my dołączyliśmy do niego w lutym 2017 – zapraszając do współpracy inne firmy - opowiada Anna Kosmulska z agencji Tomato, która nadzoruje projekt "Bajkowe korytarze". - Dzięki wysiłkowi i dobrej woli firm, fundacji i różnych instytucji, korytarze, sale oraz poczekalnie w szpitalu zamieniają się w końcu w bajkowy świat. Do tej pory odmalowanych zostało kilkanaście przestrzeni, gdzie dzieciaki spędzają czas, a jeden z ostatnich projektów to właśnie realizacja firmy Porta Drzwi.

- Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" (IPCZD) to jeden z największych szpitali specjalistycznych w Polsce, rocznie leczący 200 tys. najciężej chorych dzieci z całego kraju. Dlatego tak ważne dla nas jest zapewnienie jak najlepszych warunków dla naszych podopiecznych i ich rodziców. Kolorowe korytarze wywołują uśmiechy na twarzach małych pacjentów, pozwalają również choć na chwilę zapomnieć o pobycie w szpitalu - dodaje Katarzyna Gardzińska, p.o. rzecznika prasowego Centrum Zdrowia Dziecka.

- Każda inicjatywa na rzecz naszych pacjentów jest nieoceniona i bardzo potrzebna, jednak ta akcja ma szczególny charakter. Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w tym roku obchodzi swoje 40-lecie. Z uwagi na fakt, że Centrum było budowane wiele lat temu, sporo miejsc wymaga modernizacji, m.in. korytarze. Projekt "Bajkowe korytarze” przerósł nasze oczekiwania, bardzo pozytywnie zaskoczyła nas zarówno liczba instytucji i fundacji chcących przyłączyć się do tego projektu, jak również wciąż do nas wpływające pozytywne komentarze rodziców i dzieci - zapewnia Katarzyna Gardzińska.

0

Jak przygotować stół na rodzinne spotkanie?

0

Imprezy rodzinne to dla wielu powód do stresu. Niby spotykamy się z bliskimi ludźmi, których znamy od lat, a i tak denerwujemy się, czy wszystko się uda, jedzenie będzie smakować, goście będą zadowoleni i atmosfera dopisze. Są jednak sprawdzone sposoby na rodzinne spotkanie, a jednym z nich jest dekoracja stołu. To zaskakujące, jak wiele może od niej zależeć. Poniżej kilka wskazówek.

Jeszcze kilkanaście lat temu wystarczającą dekoracją stołu na imprezie był obrus, naczynia i sztućce. Sporo się jednak zmieniło... Fot. Fyrklovern, serwis Nordic Blue
Jak przygotować stół na rodzinne spotkanie?
CZYTAJ DALEJ

YouTube – telewizja pokolenia naszych dzieci

0

Największy na świecie portal z wideo, czyli YouTube, to już nieodłączna część naszego życia. Po niego sięgamy, gdy chcemy puścić dziecku bajkę na życzenie. Tam zobaczymy zwiastuny nowych filmów, poradniki kucharskie. Tam również zajrzymy, żeby zobaczyć test produktu czy instrukcję wykonania dowolnej czynności - od wiązania krawata, przez szkolny eksperyment, po instrukcje ogrodnicze. Dla młodszego pokolenia to jednak tylko wycinek tego, co oferuje YouTube.

Shutterstock.com
YouTube – telewizja pokolenia naszych dzieci
CZYTAJ DALEJ