Facebook Instagram
Facebook Instagram
Partner:

8 sposobów na praktyczną małą kuchnię

3

Mała kuchnia może być prawdziwą zmorą. Jednak tylko wtedy, gdy jest niefunkcjonalnie urządzona. Skoro nie ma tam zbyt wiele miejsca, należy maksymalnie wykorzystać pionowe powierzchnie, pnąc zabudowę w górę. Przydatne mogą też okazać się sprytne organizery, relingi czy wielofunkcyjne sprzęty. Oto rozwiązania, które ułatwią życie niejednemu miłośnikowi gotowania na małym metrażu.

Shutterstock.com
8 sposobów na praktyczną małą kuchnię

Kuchnia - mała czy nowoczesna? Wcale nie musisz wybierać. Nawet niewielkie pomieszczenie w bloku da się urządzić atrakcyjnie i funkcjonalnie. Każda dobrze zaplanowana, nawet mała kuchnia powinna mieć pięć podstawowych stref funkcjonalnych: przechowywania (naczynia, garnki, sztućce itp.), zapasów (produkty spożywcze, w tym te wymagające chłodzenia), przygotowania posiłków (blat roboczy o długości minimum 80 cm), zmywania (zlewozmywak i ewentualnie zmywarka), gotowania (płyta grzejna i piekarnik, opcjonalnie kuchenka mikrofalowa).

0

Jak tanio odmienić wystrój wnętrz?

0

Małgorzata Maier, projektantka wnętrz i artystka, podpowiada, jak niewielkim kosztem odmienić wnętrze. Poznaj kilka prostych trików, które dają świetne efekty - to metamorfoza, na którą cię stać.

Shutterstock.com
Jak tanio odmienić wystrój wnętrz?
CZYTAJ DALEJ

Jak urządzić kącik książkowy w domu? Praktyczne porady

0

Stare porzekadło mówi, że kto czyta nie błądzi, dlatego w nawet najmniejszych wnętrzach powinno znaleźć się miejsce na książki. Może to być standardowy mebel w centralnej części salonu, oddzielny gabinet przeznaczony do pracy lub wykradzione wolne centymetry. Wymówki nie ma, bo pomysłów jest naprawdę wiele.

CZYTAJ DALEJ